������������ �������� ��������� �� ��������� ���������
c������ � ������ ������������ �������� ��������� �� ��������� ���������

Реабілітаційна Програма «Допомога на бджолиних крильцях»

як шанс для ветеранів АТО, що повернулися пораненими і скаліченими,  здобути впевненість і надію на життя та роботу

Громадська неурядова організація «Всеукраїнське Братство Бджолярів України»  реалізує власну ініціативу -  Програму «Допомога на бджолиних крильцях».

 
Мета чи місія Програми «Допомога на бджолиних крильцях»:
  
Прагнення чи візія Програми «Допомога на бджолиних крильцях» - залучити до діючої бджільницької громади конкретних регіонів України ветеранів АТО, тих, хто отримав фізичні та моральні травми, а також мають труднощі самостійно пройти психологічну, соціальну і трудову ( професійну) реабілітацію, сприяти професійним і діловим контактам  молодих навчених фахівців у їх подальшому житті.

Повертайтеся ЖИВИМИ!

Молоді і активні патріоти України без роздумів пішли боронити Україну від ворога – російського вояка і найманця. Вистраждана українська нація впродовж  своєї славетної історії потерпала від ворогів, але завжди виходила переможцем! Втрати були і під час воєн, і під час голодоморів. Ці втрати ослабляли націю фізично і економічно. Зате дух української нації – незламний,  прагнення до  свободи – в крові. Анексія Криму, вторгнення Росії у східні регіони нашої країни – біда для України, для Європи, для всього світу. І наш український воїн-патріот встав на захист Батьківщини. Чисельні смерті і каліцтва українських воїнів не залишають байдужими світ. Національні волонтери і волонтери світу,  допомагаючи, демонструють розуміння і солідарність, виконуючи на своєму місті, при своїх можливостях не менш відповідальну і героїчну роботу, що і самі бійці. Вся волонтерська місія заради  того, щоби воїн ПОВЕРНУВСЯ ЖИВИМ!
 
І повертаються наші хлопці – молоді, але сивоголові, молоді, але з біллю і сумом в очах і серці, молоді, але скалічені. Мужні хірурги бачать їх у саму жорстоку хвилину болю і безнадії, коли треба приймати рішення – жити без ніг чи рук. Лікарі перші намагаються витягнути бійця з постійних психологічних кошмарів, коли для бійця стрілянина і смерті побратимів – перед очима. А далі? А далі  - далі треба жити. Перед кожним ветераном встає питання –
«У мирному житті, що я можу ТЕПЕР, як , куди рухатися?».

Ставайте у суспільне життя з БДЖІЛЬНИЦТВОМ!

На  питання ветерана – «У мирному житті, що я можу ТЕПЕР, як , куди рухатися?», ми відповідаємо – « Вчитися, долати всі існуючі сумніви і моральну важкість, забувати про минуле і намагатися сьогодні помогти самому собі, вийти з депресії і навчатися новому, щоби стати значущим в першу чергу для себе, родини , а далі стати корисним у суспільній дійсності».

І ми пропонуємо реально – ставайте, хлопці - ветерани, з нами бджолярами в ряд, вчіться нашому ремеслу, здобувайте знання і навички, полюбіть божу комаху і вона послужить Вам і на здоров’я і на прибуток. Цілком реальний шлях, цілком достойний шлях! І далеко не проста у бджоляра робота. Але поважна і прибуткова!

Стартуйте з допомогою, а далі РАЗОМ у бджільницькій громаді!

На старті потрібна допомога - кошти і знання, підтримка психологічна і професійна.
Програма «Допомога на бджолиних крильцях» стартувала у 2015 році в Миколаївській області – благодатному краї для ведення бджільництва. Філія громадської організації «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» у Миколаївській області стала першою у реалізації Програми. Щоби побачити і відчути - наскільки актуальною є сьогодні  запропонована Програма, активісти організації надали власні благодійні кошти і закупили для реалізації Програми для чотирьох учасників – вулики, вощину, бджолині сім’ї, бджолиних маток, потрібний реманент, одяг тощо.

 

Фактично для кожного учасника створилася  за благодійні кошти його особиста приватна  пасіка. До кожного з учасників Програми надавалися спеціальна допомога і увага наставників – діючих бджолярів Філії. Вони вчили, консультували, наглядали, давали поради, ділилися досвідом. Для кожного ветерана – індивідуальна програма, що залежить від фізичних можливостей.
 
Отже сезон відпрацьовано і можна публічно викласти результати! І планувати надалі!
Учасниками Програми у Миколаївській області стали -  Віталій Матюхін, Сергій Масян, Сергій Гончаров, Артем Панов.
 
Всі - молоді, але з болем пошматованих душ і тіл. Всі  - прості хлопці, виховані на сільській праці. Всі - мають сім’ї,  дітей, мають відповідальність перед ними. Не хочуть говорити про війну, але жахи війни ще поряд з ними. Всі – стали підопічними бджільницької громади, аби вийти на самостійний життєвий шлях у новому статусі і бути прикладом волі і сили для свої дітей.
 
Голова Філії Жеванов Віктор, як куратор Програми у Миколаївські області задоволений. Його «мирна бригада» ветеранів справилася. Всі хлопці пройшли річну практику, пізнали ази і особливості бджільницької справи, навіть бджоли віддячили медом.
 

Психологічні кошмари відпускають,  ветерани настроєні на позитив. Вже не питають діти за війну. Вже питають про цікавих бджілок, про їх життя у вуликах, чи не боляче жалять. Ветеранам не боляче – бо це здоров’я поправляється паралельно здобуттю професійних навиків. Гул бджіл, робота в полі серед квітучих полів, турбота про маленьких і спритних бджілок, аби не захворіли, - це щось цілком нове і бажане для пізнання у сьогоднішньому бутті наших ветеранів, що ще рік тому були на межі виживання як морального, так і фізичного.
 
У Сергія Масяна  ще не працюють руки, хоча в минулому вже чисельні опіки, операції, але потрібно ще лікування. То він теоретично споживає знання, а дружина Світлана – реалізує на практиці. І так у кожного з наших ветеранів-учасників Програми – родина зацікавлена, родина радіє успіхам. Підсихають сльози у матерів і дружин – все буде добре.
Вірою у свої сили і працею разом з бджолою – так долається страх, біль, невпевненість, зневіра.
 
А Сергій Гончаров,  чиє тіло було вщент пошматоване від вибухів і лікарям вдалося таки його спасти, так захопився бджолами, що зміг опанувати  здавалося вже цілком безнадійну депресію. «Всім раджу, каже Сергій – не в чарку заглядати, а іти до бджіл, рухатися з громадою бджолярів вперед не оглядаючись на вчорашній день. Пам'ять – вона буде висвітлювати ще довго жахи війни, тіло – боліти від поранень, але очі мають бачити сонце і радість дітей, від того що батько  живий і працює».
 
Треба час, щоби біль душі минув, щоби спогади не були фатальними. Потрібна робота, щоби опанувала думки. І це ми робимо для ветеранів АТО у Програмі «Допомога на бджолиних крильцях». Ми переконані, що гомін бджіл, сонце і квіти – це той простір, який здатен захопити людину і відвести смуток і печаль. З пізнанням нової професії, формується нове відношення до себе, до рідних, до людей. І опанувавши бджільницьку практику, ветерани АТО зможуть утримувати родину. Тай продукти бджільництва будуть сприяти покращенню здоров’я.
 
Нам це вдалося!

Перший бджільницький сезон у Програмі «Допомога на бджолиних крильцях» - успішно  завершено!

Орієнтовний бюджет для одного ветерана становитиме 30 000 грн ( ~ 1150 USD)

Для грошових переказів у гривні


Одержувач: ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ БРАТСТВО БДЖОЛЯРІВ УКРАЇНИ»
IBAN: UA073006140000026004500146888 в ПАТ КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК
ЄДРПОУ: 39477256
МФО: 300614
Призначення платежу: Благодійний внесок.

Для грошових переказів у USD

 
Beneficiary:NGO "BROTHERHOOD OF UKRAINIAN BEEKEEPERS"
Account No.: UA073006140000026004500146888
Bank of beneficiary: JSC "CREDIT AGRICOLE BANK"
Legal address: 42/4, Pushkinska Street, 01024 Kyiv, Ukraine
Swift code: AGRIUAUK

Correspondent bank: Credit Agricole SA(France)
Legal address: 12, place des Etats-Unis 92127 Montrouge Cedex, France
Swift code: AGRIFRPP
Correspondent account: 20586620000
Payment description: "Non-repayable charitable donation"
 
Для грошових переказів у EUR


Beneficiary:NGO "BROTHERHOOD OF UKRAINIAN BEEKEEPERS"
Account No.: UA073006140000026004500146888
Bank of beneficiary: JSC "CREDIT AGRICOLE BANK"
Legal address: 42/4, Pushkinska Street, 01024 Kyiv, Ukraine
Swift code: AGRIUAUK

Correspondent bank: Credit Agricole SA (France)
Legal address: 12, place des Etats-Unis 92127 Montrouge Cedex, France
Swift code: AGRIFRPP
Correspondent account: 20586612000
Payment description: "Non-repayable charitable donation"

 

Продовжуємо Програму «Допомога на бджолиних крильцях».

Адже позитивні результати і настрій ветеранів АТО, що вже пройшли перший найтяжчий щабель нового для себе ремесла, нас надихають. Крім того реалізація даної Програми заохочуватиме ветеранів АТО сприяти покращення довкілля, а також долучитись до команди людей, яка дбає про збереження і захист бджіл.

 

Місія збереження бджіл є дуже важливою. За твердженням Альберт Ейнштейна : «Якщо з лиця землі зникнуть бджоли, людство проіснує чотири роки».
 

Реквізити для перерахування коштів

Що для цього РОБИМО?

Маємо наміри залучити до Програми нових учасників з інших регіонів України – Вінницької, Черкаської, Київської, Одеської, Івано-Франківської, Львівської, Чернігівської, Тернопільської  областей.
 
Звертаємось до благодійників з проханням підтримати Програму «Допомога на бджолиних крильцях» фінансово, адже все для старту надається учасникам безкоштовно.
 
За благодійні кошти купимо все необхідне (вулики повної комплектації, бджолині сім’ї, одяг, та весь необхідний інвентар) для початку і розвитку бджільницької практики учасника Програми. Роботу наставників розглядаємо на громадських засадах.

Усі отримані кошти будуть направлені на розширення Програми, залучення нових учасників. Звіт про використання отриманих коштів буде розміщуватись на офіційному сайті Програми «Допомога на бджолиних крильцях» та на сторінці у фейсбук.

Якщо благодійники бажають відвідати учасників Програми, побачити і поспілкуватися, будь ласка, це так потрібно і так чутливо буде для наших ветеранів – вони зможуть подякувати і переконати, що все робиться не дарма, а з великою місією – добра, співчуття, віри і надії. Кожний учасник Програми – ветеран АТО - поділиться радістю, що останнє випробування подолане – він повірив у своє місце в житті, повірив у можливість стати тим, ким мріялось до війни – повноправним успішним членом суспільства.